Grande Espresso


70% Arabica, 30% Robusta

Milano Coffee


Kompozycja szlachetnych ziaren brazylijskiej Arabiki z indyjską Robustą, która tworzy wyrazistą mieszankę Arabiki w stylu włoskim. Mieszanka cechuje się złożonym smakiem. Napar jest  pozbawiony kwaskowatości, ma oleiste body i gęstą cremę co gwarantuje prawdziwą przyjemność codziennego espresso. Palona na styl włoski.

Profil smakowy:

gorzka czekolada z nutą karmelu, orzech włoski

Składniki:

Arabica Brasil Santos reg. Guaxupe
Arabica Brasil Cerrado "Doce Diamantina"
Robusta India Cherry

Dostępne opakowania

250 g  1000 gBrasil Cerrado "Doce Diamantina"

Cerrado – region w Ameryce Południowej, położony na terenie Brazylii oraz Paragwaju. Jego centralną część stanowią płaskowyże. W regionie tym występuje niezwykła bogatość gatunków ptaków, ssaków i … około 10 000 gatunków roślin. Jednymi z nich są wspaniałe gatunki kaw, którym sprzyjają umiarkowane temperatury i klimat regionu. Kawa „Doce Diamantina” gromadzi w sobie całe bogactwo tego regionu i prezentuje nam je w postaci feerii zawartej w niej smaków i aromatów.

Brasil Santos reg. Guaxupe

Brazylia – to jeden z gigantów na światowym rynku, jeśli chodzi o uprawę kawy. Prawie 260  mln. km powierzchni tego kraju ma odpowiednie warunki do uprawy kawy, ale wykorzystywanych z tego jest obecnie tyko ok 10%. Prawie wszystkie kawy brazylijskie przygotowywane są metodą suchą, z wyjątkiem kaw z regionu Bahia, skąd pochodzi kawa myta. Guaxupe to miasto na południu stanu Minas Gerais, skąd doskonałe ziarna kawy poprzez port Brasil Santos trafiają do smakoszy na całym świecie. I to właśnie od portu przez który są eksportowane kawa ta bierze swoją nazwę.

 

Robusta Indie Cherry  

Gatunek kawy Robusta odkryto dopiero w XIX wieku, i ich udział to ok 30 % wszystkich uprawianych na świecie gatunków. Kawy te zawierają dwa razy większą dawkę kofeiny niż kawy gatunku Arabika. Dzięki temu doskonale nadają się do przygotowywania porannego, mocnego espresso.

Duże ilości kawy Robusta wytwarza się w Indiach, gdzie jej produkcja jest objęta rygorystyczną dyscypliną. Dzięki temu indyjskie Robusty znajdują się w czołówce jakościowych kaw i reprezentują wyjątkowe walory smakowe.
Robusta Cherry AA doskonale uzupełnia wysoko gatunkowe blendy kawowe, dodając im walorów smakowych, których sama Arabika nie posiada.

Esperanto

100% Arabika mieszanka

Barcelona coffee

więcej

Grande Espresso

70% Arabica, 30% Robusta

Milano Coffee

więcej

Brasil Petrocinio - speciality

100% Arabica - Mundo Novo

Brasil Petrocinio

więcej

Italiana Coffee

50% Arabica 50% Robusta

Espresso Crema

więcej

Columbia Castillo - speciality

100% Arabica - Caturra, Castillo, Colombia

Columbia Castillo

więcej