Esperanto


100% Arabika mieszanka

Barcelona coffee


Mieszanka starannie wyselekcjonowanych kaw Arabika
Palona na styl hiszpański

Profil smakowy:

nuta kwiatów i owoców cytrusowych, orzechy włoskie, karmelizowany brązowy cukier

Składniki:

Brasil Cerrado "Doce Diamantina"
Ethiopia Sidamo
Brasil Santos reg. Guaxupe

Dostępne opakowania

250 g  1000 gBrasil Cerrado "Doce Diamantina"

Cerrado – region w Ameryce Południowej, położony na terenie Brazylii oraz Paragwaju. Jego centralną część stanowią płaskowyże. W regionie tym występuje niezwykła bogatość gatunków ptaków, ssaków i … około 10 000 gatunków roślin. Jednymi z nich są wspaniałe gatunki kaw, którym sprzyjają umiarkowane temperatury i klimat regionu. Kawa „Doce Diamantina” gromadzi w sobie całe bogactwo tego regionu i prezentuje nam je w postaci feerii zawartej w niej smaków i aromatów.

Ethiopia Sidamo

Etiopia – kraj uważany za matkę kawy gatunku Arabika. Na jego południu znajduje się region położony na wysokości między 1500 a 1800 m.n.p.m. gdzie krzewy kakaowca uprawiane są na niezwykle bogatych w składniki odżywcze glebach. Daje to wynik w postaci kaw o doskonałej jakości, będących niedoścignionymi wzorami dla kaw określanych nazwą „Mocca”. Spośród nich Sidamo prezentuje wyjątkową delikatność i aksamitność oraz wyjątkowy dla tej kawy akcent kwiatowy w aromacie i smaku.

Brasil Santos reg. Guaxupe

Brazylia – to jeden z gigantów na światowym rynku, jeśli chodzi o uprawę kawy. Prawie 260  mln. km powierzchni tego kraju ma odpowiednie warunki do uprawy kawy, ale wykorzystywanych z tego jest obecnie tyko ok 10%. Prawie wszystkie kawy brazylijskie przygotowywane są metodą suchą, z wyjątkiem kaw z regionu Bahia, skąd pochodzi kawa myta. Guaxupe to miasto na południu stanu Minas Gerais, skąd doskonałe ziarna kawy poprzez port Brasil Santos trafiają do smakoszy na całym świecie. I to właśnie od portu przez który są eksportowane kawa ta bierze swoją nazwę.

Esperanto

100% Arabika mieszanka

Barcelona coffee

więcej

Grande Espresso

70% Arabica, 30% Robusta

Milano Coffee

więcej

Brasil Petrocinio - speciality

100% Arabica - Mundo Novo

Brasil Petrocinio

więcej

Italiana Coffee

50% Arabica 50% Robusta

Espresso Crema

więcej

Columbia Castillo - speciality

100% Arabica - Caturra, Castillo, Colombia

Columbia Castillo

więcej